Hüseyin Ulaş

Chef de Cuisine
Tugra Restaurant
Hüseyin Ulaş

Türkiye'nin sayısız şef "ithal" ve "ihraç" eden şehri Bolu, Mengen'de doğan Hüseyin Ulaş, bu geleneği miras almaya ve aynı babası gibi bir aşçı olmaya karar verdi.

Otel restoranlarındaki ilk işi, 1984 yılında sıcak-soğuk mutfakta komilikti. Önde gelen restoranlarda önemli bir deneyim elde etti ve Çırağan Palace Kempinski İstanbul'daki uzun kariyerine 1992 yılında başladıktan sonra çeşitli pozisyonlarda yer aldı. Ulaş, yiyecek ve içecek, konukseverlik ve hijyen alanlarında birçok uluslararası sertifikaya sahiptir. Aynı zamanda eğitime ve kişisel gelişime değer veren şirket tarafından bir ekibin parçası olarak gönderildiği Filipinler, Tunus, Abu Dabi ve Singapur'daki diğer Kempinski otellerinde de çalıştı.

Ulaş, Kasım 2014 tarihinde Çırağan Palace Kempinski İstanbul'un Tuğra Restoranının Şef Aşçı pozisyonuna terfi ettirildi. Tuğra Restoran, 1991 yılında açıldığından bu yana dünyanın önde gelen otantik Osmanlı mutfağı restoranlarından biri olmayı sürdürüyor.

Back to Chef's Disclosed

Kempinski
Processing your request...
Thank You For Your Patience

YOUR BROWSER IS NOT SUPPORTED

Please note that this website is optimised for Internet Explorer 10 and higher, as well as Google Chrome, Mozilla Firefox and Safari. To ensure that you are able to use our website to its full extent, we kindly ask you to upgrade your browser version, or select a different one. Thank you.